Проєкт «Обираємо життя» реалізується за підтримки Фонду Східна Європа та фінансової підтримки Embassy of Denmark in Ukraine
Проєкт «Обираємо життя» реалізується за підтримки Фонду Східна Європа та фінансової підтримки Embassy of Denmark in Ukraine

Коли ми писали нову стратегію, то вже пройшли випробування березнем 2022 року. У нашій організації були фахові психологи з Інституту психології ім. Костюка, які  швидко зібрали, згуртували  колег і колежанок, які залишалися в Києві. Ми швидко  організували  навчання  за ізраїльськими протоколами роботи з цивільним населенням, проводили консультації для біженців та киян, а зараз для ВПО. Сьогодні наші соціальні зв’язки – це широка партнерська мережа спільно дії. Міжнародні партнери цінують те, що ми працюємо не он-лайн, а знаходимося тут, у Києві, живемо разом з усіма під обстрілами, йдемо чи їдемо до людей навіть, коли виють сирени, а люди зі своєю бідою йдуть до нас. 

Дівчата з нашої ГО за роботою

Запрошені нами психологи зараз надають допомогу родинам-ВПО.  Психолог Яна Горбунова каже, що  після всього пережитого ми  не будемо покаліченою нацією. Дослідження кажуть, що це не так: значна кількість людей, які пережили досвід психотравми, більше цінують прості речі, знають, що найголовніше в житті, мають відчуття внутрішньої сили, цінують взаємини.

Зараз дуже важливо працювати з батьками, які часто вільно чи невільно передають дітям свій емоційний стан. Діти-ВПО бачили  смерть не в кіно, а в себе на подвір’ї і часто замикаються в собі, переживаючи втрати. Психологи шукають причини дитячих страхів і дають поради батькам, що треба змінити у своїй поведінці, як відновити довірчі стосунки в родині. Методики відновлення різні, головне - люди знаходять нові сенси життя і краще розуміють, як вижити і зберегти своє ментальне здоров’я.