Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні:» Я набула особистого гніву проти лідера росії і не дам йому виграти цю війну»
Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні:» Я набула особистого гніву проти лідера росії і не дам йому виграти цю війну»

Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні стала другим послом від країн G7, які провели гостьову лекцію для слухачок Київської академії жіночого лідерства.

Нагадаємо, гостьові лекції та зустрічі із слухачками КАЖЛ проводять жінки, чий досвід, професійна та політична кар’єра надихають киянок рухатись обраним шляхом і вірити у свої сили.

Як працювати жінкам в дипломатії в різних країнах та при цьому успішно поєднувати родину і виховання сина із власною професійною діяльністю. Як відстоювати свої позиції і плідно співпрацювати із чоловіками. Як досягати намічених цілей і не втратити щось важливе для себе, для свого особистісного зростання і розвитку. Пані посол дала щирі відповіді на ці запитання, які хвилювали слухачок.

– Гендерна рівність у кар’єрі – це рішення важливе не тільки щодо професійної діяльності, але й щодо життя, в цілому. Жінки такі ж талановиті й ефективні, як і чоловіки. До того ж вони мають дуже високу соціальну компетентність. Потрібно допомагати їм якомога повніше реалізувати свій потенціал, – зазначила Анка Фельдгузен. – І Київська академія жіночого лідерства, покликана сприяти їх всебічному розвитку, на мій погляд, саме та інституція, яка успішно виконує це завдання.

Вона також розповіла про свій досвід з організації підтримки жінок у підпорядкованому їй посольстві Німеччини в Україні та у міністерстві закордонних справ ФРН.

Разом з тим, у часи, коли Україна виборює своє право на незалежність у жорстокій війні з російськими окупантами, учасниць зустрічі хвилювали також питання про надання допомоги нашій країні, зокрема, від Німеччини та, в цілому, від спільноти ЄС.

Пані Анка – одна із перших іноземних дипломатів повернулася до Києва після початку повномасштабного вторгнення росії. Не дивлячись на усі загрози, вона продовжує працювати в столиці.

– Після того, що я пережила разом із своїми колегами з посольства, коли розпочалося масоване широкомасштабне вторгнення російських військ в Україну, а також, маючи власний досвід переховування у бомбосховищах разом із пересічними киянами, набула особистого гніву проти лідера росії, – зауважила пані посол. – Я не дам йому виграти цю війну.

Чотири найважливіші поради від Анки Фельдгузен.

1. Нетворкінг — важлива складова кар’єрного успіху. Професійні навички — саме собою. Але без відповідного кола спілкування і підтримки вони не гарантують розвитку кар‘єри.

2. Шукайте менторів/ок — людей, які мають високий рівень соціальної компетенції, впливу та досвіду на той випадок, колись вам знадобиться їхня порада.

3. Не бійтеся вибору між вихованням дітей та кар‘єрою. Компроміси є завжди. Впораєтесь. Насправді, це той випадок, коли дітям корисно мати перед очима успішну рольову модель матері.

4. Не сумнівайтеся. Жінки зазвичай менш самовпевнені, ніж чоловіки. Не зможу/я не настільки розумна/досвідчена/гарна — все це тільки ваші особисті внутрішні бар‘єри. Беріть і робіть.

Слухачки КАЖЛ щиро дякували їй за цю відверту розмову.

– Пані Анка підтвердила важливість розвитку лідерських позицій жінок з метою розбудови гендерно-збалансованого та інклюзивного суспільства на основі демократії, верховенства права та цивілізаційних цінностей, – поділилась враженнями від зустрічі Діана Гринюк. – Вдячна їй за розуміння наших етапних проблем та підтримку України у зв'язку з агресією росії. Український народ і надалі розраховує на лідерство ФРН в питаннях допомоги Україні.

У 2022 році ініціатива "Київська Академія жіночого лідерства" реалізується в рамках проєкту UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні "Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні", який фінансується Міністерством закордонних справ Канади.