Галина Бордун: «Я не працюю за стандартами, я працюю – від запиту і беру відповідальність за пошук і впровадження рішення»
Галина Бордун: «Я не працюю за стандартами, я працюю – від запиту і беру відповідальність за пошук і впровадження рішення»

Слухачкам курсу у Київській жіночій академії лідерства (КЖАЛ) знову поталанило. Нинішній майстер-клас «Жіноче лідерство у громаді: львівські кейси для влади і волонтерів» їм подала авторитетна спікерка  Галина Бордун – керівниця волонтерського руху у м. Львів, радниця голови  Львівської обласної державної адміністрації, психотерапевтка, коучиня. Її знає вся Україна і навіть ближнє та далеке закордоння як  лідерку  волонтерської спілки  «Медико-соціальна допомога» та керівницю  Консультативно-координаційного центру для ВПО при  ЛОВА.

Це саме вона змогла згуртувати волонтерів та владу, щоб ефективно  локалізувати і врешті подолати пасажирську кризу на Львівському вокзалі, коли тут з початком активної фази вторгнення рашистських військ  на територію України і загострення  війни відбувся справжній колапс. Евакуаційні потяги  цілодобово щогодини доправляли сюди  по 10 тисяч людей з їхніми проблемами, бідами і потребами. Всіх їх треба було прийняти, вислухати і неодмінно допомогти. Адже ми – українці, і своїх, на відміну від рашистських окупантів, не залишаємо напризволяще.

 Сьогодні волонтерська спільнота під її керівництвом налічує 1700(!) фахівців і працює як єдиний дуже злагоджений і вельми дієвий механізм. А пані Галина продовжує  зміцнювати соціальні зв’язки на всіх рівнях. Бо певна, саме так найкращим чином може зробити свій вагомий внесок у наближення перемоги України.

Послухати Галину Бордун і перейняти її досвід організації волонтерської роботи зібралися представниці волонтерських рухів різного напрямку та місцевих органів виконавчої влади і самоврядування. За словами організаторів  КАЖЛ,  даний майстер-клас став відповіддю на їхній запит – навчитися ефективно взаємодіяти. Серед слухачок були присутні не тільки мешканки столиці, але й учасниці з Житомира, Запоріжжя, інших регіонів.

  • Цього року ми кардинально змінили підхід до організації наших заходів у КЖАЛ.  Якщо раніше запрошували до участі лише жінок-лідерок з Києва, цього року вирішили масштабувати наш проект на всю країну. Інформацію про заходи подаємо у широкому доступі і залучаємо всіх, хто зацікавлений  і має можливість взяти в них участь, - пояснила керівниця  Управління з питань гендерної рівності КМДА, що є одним із організаторів КЖАЛ, Тетяна Гузенко.- Вважаємо вкрай важливим надавати жінкам-лідеркам  України відповідні фахові знання і навички. Це власне наш внесок у перемогу.

Спікерка Галина Бордун з перших хвилин захопила увагу  слухачок.

  • Я не працюю за стандартами, я працюю - від запиту, - зауважила вона. -  Я чую задачу, досліджую можливості та вибудовую систему, яка забезпечує успішне її  розв’язання. Сьогодні вкрай важливим для фахівців моєї команди вважаю здатність брати на себе відповідальність за пошук  рішення  і успішне його впровадження.

З величезною зацікавленістю учасниці  заходу познайомилися з досвідом волонтерського руху у  Львові, дізналися про системні рішення щодо взаємодії громадського сектору з державним, навчилися розробляти алгоритми подолання власних та командних викликів щодо спільної роботи. Досвід створення консультативно-координаційних центрів соціальної допомоги при районних адміністраціях   Львівської області слухачки визнали  дорожньою картою для громадських активістів в інших регіонах України.

 Пані Галина радо поділилася лайфхаками з  кризового менеджменту та прийомами об’єднання зусиль представників влади та громадянського суспільства заради перемоги України.  Важливого ужиткового значення жінки-лідерки надали її  інформації про  принципи побудови волонтерських ініціатив  - правила, інструктажі, навчання тощо. Під час практичних занять під її керівництвом вони, зокрема,  розробили відповідні правила взаємодії у волонтерських спільнотах різного тематичного спрямування.

  • Важливо пам’ятати, що дотримання цих правил спрямоване, в першу чергу, на ефективне виконання громадською  спільнотою своїх завдань і досягнення головної мети організацій, - зазначила спікера. – Але також важливо розуміти, що саме може відбутися в організації, якщо цих правил не будуть дотримуватись.

Особливу увагу слухачок викликав досвід  пані Галини щодо  підтримки мотивації людей до волонтерства та засобів протидіяти їх вигоранню. Мова, в першу чергу, про забезпечення ефективного відпочинку, в тому числі, і нормального сну.

Також спікерка щедро поділилася власним досвідом  використання  різноманітної  грантової підтримки волонтерської діяльності, яку вона використовує як  джерела компенсації витрат на суспільні потреби.

 Пряма мова

Світлана Бернадська,  керівниця  Подільського районного управління соціального захисту населення у м.Київ:

  • Участь у заході мене надихнула. Тепер я бачу  шляхи і методи  організації і підвищення дієвості  своєї команди, яка у нинішніх умовах фактично працює на волонтерських засадах. Крім того, я отримала дієвий інструментарій, як на території ввіреного мені району ефективно об’єднати та зрозуміло комуні кувати  із представниками різних соціальних груп. Досвід, яким щедро поділилася пані Галина, я буду втілювати.

Тетяна Мірзодаєва, викладачка Національного університету  харчових технологій:

  • Я навчилася прийомам організації  співпраці влади і волонтерів, отримала певні навички та знання для прийняття рішень в умовах нестабільності та невизначеності. У своєму районі я намагалася  самотужки надавати допомогу і підтримку літнім людям. Знаю, що таких, як я, у нас чимало. Тепер працюватиму над тим, щоб об’єднати наші зусилля.

Діана Гринюк, кандидатка географічних наук, викладачка  кафедри країнознавства і туризму КНУ ім.Т.Г.Шевченка:

  • Ми отримали конкретні рекомендації щодо залучення людей в команду, оптимізації всіх процесів з її організації та подальшої ефективної діяльності. Таке навчання вважаю вкрай важливим і доцільним. Дякую організаторам за надану можливість поспілкуватись із досвідченою спікеркою Галиною Бордун і своїми однодумцями.

Учасниці заходу висловили щиру подяку  заступниці  голови КМДА Марині Хонді,  міжнародній спільноті UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні, Управлінню з питань ґендерної рівності КМДА та ГО Новий Соціальний Вектор за організацію заходів Київської Академії жіночого лідерства.