Місія здійснена
Місія здійснена

Жінки врятують Україну, а Україна – світ…

…У цьому переконана тренерка   Київської академії жіночого лідерства  Олена  Юзькова,віце-президентка Всеукраїнської асоціації консультантів з управління, консультантка з організаційних трансформацій, бізнес-коуч, PhD з державного управління, спеціалістка з розвитку лідерства. За словами учасниць, її  динамічний дводенний тренінг за  програмою "Жіноче лідерство під час війни та кризи" для жінок, що працюють в системі міської влади, показав реальні кроки «від Я до МИ», можливості  для згуртованих спільних дій у час невизначеності, нових викликів і загроз.

Київська Академія жіночого лідерства цього року і реалізується за  проєктом UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні "Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні" і фінансується Міністерством закордонних справ Канади. Навчальні програми, методики та організаційні заходи забезпечує ГО «Новий соціальний вектор» за підтримки заступниці голови КМДА Марини Хонди, управління з питань ґендерної рівності КМДА, Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича, Центра комунікацій.

- В світі бракує дієвого лідерства - яке не про стурбованість, не про перечекати і подивитись що з того вийде, не про очікування колективного рішення, не про очікування розпорядження керівництва, а про здатність тут і зараз зробити Вчинок.  Вчинок - саме з великої літери. Вчинок, який матиме важливі позитивні наслідки. Для тебе. Для твоїх близьких. Для твоєї команди. Для твоєї громади. Для твого міста. Для твоєї країни. Тут і зараз. Взявши відповідальність на себе, - пояснила головний меседж свого тренінгу  пані Олена.- І мене дуже надихає і окрилює, що  в  моїй  групі - саме такі учасниці.

Бажаючих взяти участь у тренінгу виявилося чимало. І цей факт уже сам по собі свідчить про неординарні лідерські якості наших жінок, які попри нинішні нелегкі часи все ж прагнуть навчатися новому і розвиватись. Але  організатори мусили провести    конкурсний відбір, в якому  чи не найважливішим аргументом став  мотиваційний лист. В ньому кожна з претенденток  мала  вказати переконливі аргументи щодо того, яким чином передбачає застосувати на практиці нові набуті знання та навички.

В ході тренінгу учасниці повели розмову про  виклики і потреби у змінах, що постали перед  українським суспільством. Як відмітила Олена Юзькова, ми живемо не в епоху змін, а в час змін епох.  Тренерка  розказала  слухачкам курсу про стилі лідерства під час воєнного та повоєнного часу та їх поєднання, способи  підвищення особистої ефективності, інструменти планування у періоди високої невизначеності, управління власним балансом під час різних емоційних станів, управління взаємодією ‒ як будувати відносини та формувати необхідну мережу контактів.

Жінки-лідерки  обговорили  бачення особистого майбутнього під час війни. Разом шукали відповіді на питання, які якості і компетенції розвивати, коли світ крихкий, тривожний, нелінійний і незбагненний. З’ясували  поняття  VQ - коефіцієнт життєвої енергії, застосовний як до окремої людини, так і до організації. Тренерка аргументовано довела , що лідери, нездатні контролювати та поповнювати рівень свого VQ відповідно до обставин, не зможуть досягти високих результатів. Якщо лідер не може наповнити життям сам себе, він не дасть необхідної мотивації своїй команді. Він просто фізично зможе це зробити. Втомлений керівник запустить процес професійного вигоряння своїх співробітників, тому що не зможе надати/віддати підтримку саме тоді, коли вона буде вкрай необхідна, позбавивши інтересу до досягнення результату.  Цей показник  виявився дуже важливим і для жінок-управлінців в місцевому самоврядуванні.  Тож під керівництвом тренерки вони вирівнювали рівень енергії, яка в великій мірі вкладена зараз в  їх ключовий вид діяльності.

- Дівчата, завершіть, будь ласка, фразу "Я хочу жити тому що...", - запропонувала учасницям заходу  пані Олена. І почула цілком надихаючі відповіді:

- Я хочу жити, тому що хочу побачити Україну після перемоги...

- Я хочу жити, тому що хочу бути частиною нової України...

- Я хочу жити, тому що хочу бачити майбутнє своїх дітей...

- Я хочу жити, тому що маю спробувати ще багато чого...

- Я хочу жити, тому що маю реалізувати свою мрію...

- Я хочу жити, тому що є люди, які потребують моєї підтримки...

- Я хочу жити, тому що люблю...

Підбиваючи риску  тренінгу,   Олена Юзькова зазначила, що жіноче лідерство -  стало світовим трендом, а Україна-частина цього світу.

  •  Я вірю, що Україна перебуває в стані  переходу на якісно новий рівень. Змінюються якість мислення,  система цінностей , рівень амбіцій. І саме жінкам  у цьому процесі, я вбачаю,  належить провідна роль, - підтверджує  пані Олена. -  Україна стає стрижнем таких позитивних змін у світі. І я прагну донести цю інформацію до якомога більшої аудиторії. Бо врешті і сама хочу  жити у якісно новому суспільстві. Певна, жінки врятують Україну, а Україна – світ.

Тренінг  від  Олени Юзькової для Київської академії жіночого лідерства у співпраці Києво-Могилянською школою врядування імені Андрія Мелешевича  та ГО "Новий соціальний вектор" і КМДА  видався напрочуд  затребуваним. Учасниці щиро дякували   тренерці і організаторам «за цей ковток свіжого повітря, натхнення і віру в свої лідерську спроможність.

Пряма мова

 Ольга Яковлева, заступниця начальника  юридичного управління  апарату  КМДА:

  • Київська академія жіночого лідерства  забезпечує  ефективний і безпечний простір для саморозвитку і самовдосконалення. На тренінгу я набула не тільки важливих актуальних теоретичних знань, але й практичних навичок, які  я неодмінно невдовзі  застосую у своїй повсякденній роботі. Мені важливо було долучитись до участі у ньому, бо це стало для мене своєрідним відновленням, емоційною допомогою.

Анна Макаренко, головна спеціалістка відділу документального забезпечення департаменту  містобудування  та архітектури КМДА:

  • Мені подобається вчитись. Я зазвичай  з величезним бажанням долучаюсь до участі  у різних освітніх програмах. Оскільки завжди зустрічаю своїх однодумців, з’являються нові професійні зв’язки, є можливість оцінити  свої здобутки і досягнення.  Але   Київська академія жіночого лідерства орієнтує  мене на більш глобальні внутрішні зміни. Крім того, саме на нинішньому тренінгу я з’ясувала, що відбувається у процесі творення нової для нашої країни системи координат і як саме я можу впливати на зміну системи.

Ганна Щуцька, директорка Київського фахового коледжу прикладних наук, докториня технічних наук:

  • Для мене важлива участь у  цьому тренінгу і взагалі у заходах Київської академії жіночого лідерства, бо це – продовження тої справи, якою я займаюся все своє життя.

Ірина Малютіна,  начальниця відділу  формування та розподілу майна департаменту комунальної вдасності КМДА:

  • Ценові знання, корисні навички, яких треба набувати і опановувати. Світ мінливий, і ми мусимо бути  пристосованими до цих змін. Потрібно розвиватись і вдосконалюватись. Це робота на перспективу.

Оксана Війтович, начальниця відділу  роботи із веренннями громадян Дарницької РДА в м.Київ:

  • Маю попередній досвід участь у заходах Київської академії жіночого лідерства і вже відчула потужність змін, які відбуваються зі мною як наслідок. Нинішній тренінг для мене – про те, як долати труднощі, пов’язані із поточною ситуацією. Віна поставила нас в умови, коли ми залишаємося сам на сам  із своїми проблемами. А тут мене навчили: коли ти один, ти … - не один. Це дуже потужна психологічна підтримка.

Надія  Тутенко, виконавча директорка  ТОВ «Глобал декор»:

  • Я вперше долучилась до участі у заходах  Київської академії жіночого лідерства. Війна поставила нас у жорсткі умови і змусила змінити пріоритети. Зокрема, мені довелося здебільшого відмовитися від своїх потреб, фактично забути про себе. На тренінгу я наче прокинулась, бо врешті зрозуміла, якщо не зважатиму на власні потреби, то не матиму ресурсів допомогти ані собі, ані людям навколо мене – рідним, друзям,  співробітникам.