Наші нові партнери — Фонд Східна Європа, новий проєкт — «Обираємо життя»
Наші нові партнери — Фонд Східна Європа, новий проєкт — «Обираємо життя»

З початку грудня 2022 року  ми виконуємо  проєкт "Обираємо життя" в межах програми "Шелтер", що реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Embassy of Denmark in Ukraine. В рамках проєкту 12 столичних психологів надають допомогу ВПО та  їх родинам, що тимчасово перебувають у   Центрі реабілітації Благодійного Фонду «Спасем Україну».

За підсумками першого місяця  психологи розповідають, що у більшості людей, які пережили травматичні події, або були свідками жорстокості ворога, з часом симптом травми згасають, психіка відновлюється. Але відновлення внутрішньо переміщених осіб, які втратили близьких, житло, роботу  і все своє довоєнне життя, може тривати не один місяць. Люди скаржаться на нічні жахи, тремор, панічні атаки, різкі зміни настрою, постійне бажання плакати, згадують про пережиті події, наче вони ще тривають. Особливо важко переживають травматичні події літні люди. Разом із родинами вони приїхали до Києва із Бахмута, Пісків, Краматорську та Херсонської області.

Психологи Лідія Новак і Тетяна Мельничук кажуть, у літніх жінок на новому місці немає нових соціальних зав’язків, і вони дуже хочуть повернутися додому, незважаючи на те, що там залишилися одні руїни. Одна із таких жінок має доньку і…10 онучат. Всі вони потребують особистих консультацій, і не одну, а декілька.

- Багато хто думає, що якщо ми переживаємо психотравмувальний досвід, то будемо покаліченою нацією. Але дослідження кажуть, що це не так, - впевнена психолог Тетяна Мельничук.- Значна кількість людей, які пережили досвід психотравми, не мають розладів, а мають посттравматичне зростання. Вони кажуть, що більше цінують прості речі, знають, що найголовніше в житті, мають відчуття внутрішньої сили, цінують взаємини.

На фото: психолог Тетяна Мельничук під час тренінгу по основам стресостійкості та саморегуляції.

Всього таку допомогу (групові та індивідуальні консультації) отримають понад 700 осіб ВПО, що мешкають у Києві.