Психологи проекту провели три групові консультації для  працівниць  КП «Київтеплоенерго»
Психологи проекту провели три групові консультації для  працівниць  КП «Київтеплоенерго»

Розвиток спроможності територіальної громади  Києва  до відновлення багато в чому залежить від психоемоційного стану самих киян. Наразі ГО «Новий соціальний вектор» залучив до партнерської співпраці  фахівців столиці, які проводять  консультування, надання  першої психологічної допомоги жінкам, дітям, дівчатам та їх родинам, що працюють в організаціях критичної інфраструктури міста. Цього тижня вони провели групові консультації у  навчальному центрі КП «Київтеплоенерго». Тривалі стресові навантаження працівників  підприємства пов’язані із воєнною агресією з боку РФ і специфікою роботи організації, яка мала забезпечувати безперервність роботи тепломереж на початку війни під час опалювального сезону.

За словами Дарини Підгорної, у більшості жінок є проблеми зі сном, образа на керівництво, швидка стомлюваність, підвищена тривога за дітей. Учасникам консультації було важливо навчитися, як помічати симптоми психологічного вигорання у підлеглих, як допомогти собі та членам родини і колективу.

Як розповіла Галина Бевз, робота почалася з обміну досвідом переживання перших днів війни учасниками групи з виділенням різних аспектів, а саме: факти, емоції, думки, поведінка:

- Це надало можливість групі відчути подібність досвіду і прийняти свій стан як нормальну реакцію на воєнну загрозу. Кожний з учасників усвідомив,  що цей досвід є їх ресурсом.  Далі була надана інформації про те, що небезпека не минула і тіло постійно реагує на неї, хоча ми цього можемо не зауважувати.

Тетяна Артеменко розповіла учасницям  про вплив стресу на тіло, провела навчання вправам на дихання як способу оперативно зняти напруження в тілі і підвищити здатність управляти своєю поведінкою і думати. (Діагностика учасниками групи стану стресового ураження за бланковою методикою Роберта Ліхі та обговорення її результатів).

Цікавими були також:

-інформація  про м’язові затиски в тілі і навчання вправ поетапного зняття м’язових затисків за методом прогресивної м’язової релаксації Е. Джекобсона (10 вправ).

-бесіда щодо станів людей, які переживають стрес, спогади та рефлексія власних станів у період війни, наголошення на значенні підтримки у переживанні стресових ситуацій.

-алгоритми поведінки, коли сам (або колега) «випадає із реальності», вправи в парах щодо «соматичного включення» засобом застосування точкового масажу (натиск на певні  біологічно активні  точки).

-індивідуальний підбір вправ із комплексу «Ключ» Х. Алієва для здійснення швидкої саморегуляції.

-вправа на ресурс: «Намалюй один елемент на аркуші і хай інші його доповнять».

Заняття завершилося питаннями та відповідями, рефлексією, записом вправ та зворотнім зв’язком про позитивні ефекти участі у груповому занятті.

За словами керівниці гендерного відділу підприємства Тетяни Орленко, учасники висловили задоволення від участі. Найвищою оцінкою було сказана фраза: «Я прийшла на заняття у свій вихідний і не шкодую. Я тепер розумію, що відбувається з моїм тілом і я зараз себе навіть краще почуваю».

Психологи впевнені, що групова просвітницька робота по зниженню впливу  травматичних подій війни допомагає людям керувати своїми станами і знижувати у перспективі ризики хвороб психосоматичної стресової природи.

Також вони рекомендували  усім фахівцях підприємства  (не тільки жінкам і дівчатам) пройти просвітницькі тренінги зниження шкоди травматичних подій війни а також по-можливості організувати батьківські групи для навчання самодопомоги як собі, так і своїм дітям, які були свідками воєнної агресії та започаткувати групи самодопомоги для тих, хто мав досвід тривалих та патологічних впливів воєнних подій задля підтримки функціональної здатності і упередження розвитку ПТСР.