Янголів-охоронців, обереги для родини та провісників Перемоги створили жінки ВПО у  «Майстерні оптимізму»
Янголів-охоронців, обереги для родини та провісників Перемоги створили жінки ВПО у  «Майстерні оптимізму»

За сприяння Українського жіночого Фонду  реалізуємо проєкт  "Майстерня оптимізму" на підтримку ВПО, що перебувають у Києві. Арт-терапія, танцювальні студії,  творчі зустрічі, оздоровчі майстер-класи –так ми разом відновлюємо емоційний  стан та життєві ресурси переселенців для подальшого життя.


 "Такі заняття  організовуємо задля підтримки ментального здоров'я киянок і жінок, які вимушені були через війну залишити свої домівки і перебратися до столиці. Через арт-терапію, вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості, допомагаємо їм реадаптуватися в нових умовах життя та ефективно діяти під час воєнного стану",  – пояснює Тетяна Мельничук, кризова психологиня, кандидатка психологічних наук, викладачка  Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України.


 Учасниці творчого майстер-класу власноруч виготовили чудових янголів у оригінальній техніці, що поєднує використання тканини та гіпсу. У кожної проявився власний янгол, не схожий не інших.

 "Творча діяльність окрилює і надихає, дає сили і наснагу жити і працювати, прагнення бути корисною", – поділилась враженнями Лідія Новак, психологиня, керівниця міського Центру дитини. – У нашій групі ми відчули реальну  підтримку з боку менторки та взаємопідтримку від колежанок. З багатьма тут зустрілися вперше. Але, певна, стосунки будемо підтримувати і допомагатимемо одна одній".

Учасниці відчувають потребу у таких заходах. Ефект їх не обмежується самою творчістю, а триває й по їх завершенню.  "У процесі творення відчуваєш щиру підтримку нових подруг. Ми радимося щодо творчого процесу, а разом з тим обговорюємо і свої болі та проблеми, знаходимо для них оптимальні рішення, – говорить Наталя Зворигіна, яка ще донедавна мешкала у Запорізькій області, а тепер змушена починати у столиці нове життя. –  Дякую організаторам за можливість відчути себе живою і  ресурсно наповненою, готовою надавати підтримку іншим".