Після зустрічі в Київська Академія жіночого лідерства співзасновниця нашої організації, докторка наук з державного управління, професорка кафедри «Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича» факультету правничих наук НаУКМА Аліна Халецька отримала особисту візитку від Посла Іспанії в Україні та запрошення до співпраці та відповіла на питання:
-Що важливого може перейняти в Іспанії Київ та Академія?
Аліна Халецька :
-Пан Посол Рікардо Лопес-Аранда Хагу зробив акцент на трьох важливих питаннях: внутрішні закони Іспанії, роль жінок в зовнішній політиці та як це може бути застосовано в міжнародній політиці й співробітництві між Україною та Іспанією.
Показово, що ключовими словами, які наскрізно проходили в розповіді пана Посла, були «відповідальність влади» та «соціальний і політичний консенсус». «Історія успіху» Іспанії має в своїй основі декілька причин.
По-перше, різкий прорив став можливим завдяки активному залученню жінок у політику. Кількість жінок в урядових структурах безпосередньо впливає на творення законодавства для жінок (доречі, скоро буде прийнятий закон, за яким жінка, що збирається вийти заміж, може дізнатися, чи не є її майбутній чоловік в реєстрі кривдників). Система превентивних заходів є дієвою, попередньо виноситься на громадське обговорення, впроваджується в шкільні програми й на всіх рівнях життєдіяльності суспільства.
По-друге, в Іспанії феміністська внутрішня політика формує феміністську зовнішню політику. «Ось чому я тут»: пожартував пан Посол. В Конституції Іспанії рівність розглядається як основна цінність, а в Органічному законі 3/2007 зазначається про ефективну рівність між жінками та чоловіками. Цей Закон застосовується на національному, регіональному та місцевому рівнях. Саме цей Закон дозволив інституціоналізувати гендерний підхід та більш гендерно збалансоване представництво (в судовій системі навіть було призначено спеціального прокурора з цих питань).
По-третє, цінності гендерної рівності були системно переведені в закони і «вбудовані» в політики та стратегії. Попередня система, на думку пана Посла, не була настільки спеціалізованою. Тому перебудова потребувала часу і перенавчання багатьох посадових осіб, наприклад, поліцейських.
Щодо зовнішніх відносин, пан Посол зауважив, що в дипломатичних службах стало більше жінок. Цей процес триває. Напрямами, які розвиваються, є участь жінок у миротворчих силах, подальше обговорення питань торгівлі дівчатами та жінками, проблемних питань репродуктивного здоров’я, протидії гендерно обумовленому насильству, рівному доступу до послуг.
Посол Іспанії в Україні пан Рікардо Лопес-Аранда Хагу і заступниця мера міста Києва Марина Хонда обмінялися пропозиціями щодо продовження співпраці.
Учасниці зустрічі висловили подяку Embajada de España en Ucrania за організацію цікавої зустрічі та сердечні слова вдячності пану Послу за допомогу Україні під час війни.
Comments